O mnie  Sylwetki Leżajszczan  Newsy   Zdjęcia z występów w Leżajsku kanadyjskiego Zespołu Polanie   Leżajsk-moje miasto ‘Polanie’ z kanadyjskiego Calgary w Leżajsku   Powrót  


    Sylwetki Leżajszczan


Sylwetki Leżajszczan - Mieczysław Węgrzyński


 Mieczysław Węgrzyński

Tadeusz Wegrzynski z synem Mietkiem. Fot. Anna Ordyczynska Mieczysław Węgrzyński urodził się w Leżajsku. To w Leżajsku, gdzie wychowywał się i chodził do szkoły, przez wiele lat udzielał się społecznie, tańczył w zespole, a wraz z Olkiem Polańskim, Ryśkiem Węglarzem prowadził Grotekę przy Domu Kultury.
W wieku 32 lat, 18 lat temu wraz z żoną Dorotą z d. Kochan wyjechał do Kanady. Mieszkają w Calgary. W Kanadzie urodziła się córka Beata i młodszy syn Patryk.
Mietek i Dorota Węgrzyńscy wychowują dzieci w duchu patriotyzmu, kultywując polskie tradycje, czego dowodem jest bardzo dobra znajomość języka polskiego przez dzieci, które urodziły się poza granicami Polski.
W Kanadzie aktywnie angażują się w życie środowiska polonijnego.

W tym roku przyjechali całą rodziną do Rzeszowa na XIV Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

 Patrycja Czerski, Mietek i Dorota Wegrzynscy w Lezajsku. Fot. Anna OrdyczynskaDorota i Mietek są opiekunami Zespołu Tanecznego "Polanie”, Dorota zajmuje się strojami "Polan”, córka Beata tańczy w grupie seniorów „Polanie”, a Patryk w młodszej grupie „Krakusy”. Beata dwa lata temu uczestniczyła w Polonijnym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu, ale na festiwal do Rzeszowa przyjechała po raz pierwszy.
Patryk uczestniczył w festiwalu również w roku ubiegłym.

 20 lipca 2008 roku przyjechali z występami do Leżajska na zaproszenie Miejskiego Centrum Kultury. Przed liczną publicznością Leżajszczan przedstawili ludowe oraz narodowe tańce polskie –m. in. krakowiaka, kujawiaka, oberka, tańce góralskie itp.

Tadeusz Wegrzynski, Leszek Wegrzynski. Fot. Anna OrdyczynskaNa honorowym miejscu przed estradą MCK siedzieli dumni z syna, synowej i wnuków – Tadeusz i Maria Węgrzyńscy.  

Tadeusz Wegrzynski,Patryk Wegrzynski. Fot. Anna Ordyczynska

 

 


Zdjęcia z występów w Leżajsku kanadyjskiego Zespołu Polanie


Nowiny - Dla nas festiwal to święto rodzinne


http://www.polanie.ca/


 

Napisz, prześlij na adres:


Księga Gości-przeglądanie    

Strona utworzona 2008-07-22

Ostatnia aktualizacja: 17-07-25

 

Powrót