mailto:aordycz@gmail.com

   

Kącik Kolekcjonera

zobacz też:

 

KĄCIK KOLEKCJONERA

 
Zdzisław Babiarz z żoną Mariolą. Fot. Anna Ordyczyńska

Z niejednego pieca chleb jadłem- może pochwalić się pasjonat etykietek chleba - Zdzisław Babiarz z Leżajska.  Wymyślił sobie własny, bardzo oryginalny pomysł na realizowanie swojej pasji. Już od kilku lat zbiera etykietki. Nie ma klasera, gromadzi je w pudełkach starannie zabezpieczonych przed zniszczeniem. Ma kolekcję sporą, z różnych krajów Europy i Azji.

Etykietki z chleba. Kolekcja Zdzisława Babiarza. Fot. Anna Ordyczynska. Zaczęło się od zwrócenia uwagi na ciekawe kształty chleba, jego wygląd i smak, rodzaj wypieku. O! z tego pieca chleba jeszcze nie jadłem!

 

Etykietki z chleba. Kolekcja Zdzisława Babiarza. Fot. Anna Ordyczynska. I tam, gdzie jest możliwość, zawsze kupuje chleb, by etykietkę zachować do swojej kolekcji. Zdarza się, że informacja o rodzaju chleba, o producencie jest naklejona nie na bochenku, ale na opakowaniu. Wtedy do zbiorów dołącza papierowe opakowania, czy plastikowe woreczki, w których zapakowany był chleb.

Zdzisław Babiarz. Fot. Anna Ordyczynska. Nie jest to jakaś pierwsza lepsza etykietka wycięta nożem z bochenka. To nie jest zbieractwo w rodzinie, on nie liczy na dobry gest znajomych i nie zbiera etykietek od znajomych. On musi taki chleb skosztować. Degustacja chleba jest warunkiem złożenia etykietki do swojej kolekcji.

Hasło „Z niejednego pieca chleb jadłem” potwierdza treść.

Zawsze może uczciwie powiedzieć, przeglądając etykietki, że miał przyjemność skosztować choćby kawałek chleba.

Ponieważ od najdawniejszych czasów jest pasjonatem podróży, ma możliwość połączyć te obydwie pasje. Jeżdżąc za granicę, zawsze przywozi z podróży kolejne eksponaty do swojej kolekcji.

Jego nietypową pasją zainteresował się wykładowca UMCS w Lublinie. Po raz pierwszy coś takiego słyszał. Był zainteresowany zorganizowaniem wystawy w Lublinie. Zdzisław Babiarz ma zamiar zrobić kiedyś wystawę swoich eksponatów.

Czasem mamy problem z wyborem prezentu dla solenizanta. Jego znajomi nie mają takiego problemu. Mogą mu kupić… po prostu bochenek chleba!

 

Księga Gości-przeglądanie

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

   
         
   

Strona Główna       Kącik Kolekcjonera

  Top

Strona utworzona: 2007-06-28

Aktualizacja: 2017-10-30