mailto:aordycz@gmail.com

   

Kącik Kolekcjonera

zobacz też:

 

KĄCIK KOLEKCJONERA


Sławomir Kułacz językoznawca, tłumacz, popularyzator historii i kolekcjoner.


                       Urodził się w 1987 r. w Leżajsku. Ukończył anglistykę na UMCS w Lublinie, a w styczniu 2017 roku, po studiach III stopnia odbytych na Uniwersytecie Gdańskim, uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Jego rozprawa dotyczyła oceny jakości w przekładzie turystycznym.

Pracuje jako tłumacz pisemny języka angielskiego i niemieckiego.

Kolekcjonuje regulaminy armii austro-węgierskiej, stare słowniki wojskowe, śpiewniki i rozmówki żołnierskie z okresu I wojny światowej. Posiada też szybko rosnący zbiór pocztówek i fotografii dotyczących I  wojny światowej nad dolnym Sanem: od Radymna po Rozwadów.

Autor trzech książek (Okolice Leżajska i Sieniawy w przededniu i podczas I wojny światowej [2008], Wojskowa i wojenna korespondencja braci Lejów 1913–1917 [2014]] oraz Kwatera żołnierska z okresu I wojny światowej w Żołyni (1914–1938) [2016] oraz ponad dwudziestu artykułów popularyzatorskich i naukowych.

Swoje publikacje prezentuje na stronie:

https://independent.academia.edu/S%C5%82awomirKu%C5%82acz

Jest moderatorem forum dyskusyjnego „Austro-Węgry” http://www.austro-wegry.info  i współtwórcą serwisu „Fahnen – pod czarno-żółtymi sztandarami”: http://www.fahnen.republika.pl

  

 

 

Księga Gości-przeglądanie

slawomir.kulacz@gmail.com


Fot. Sławomir Kułacz

Autoportret. Fot. Slawek Kulacz

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

   
         
   

Strona Główna       Kącik Kolekcjonera

  Top

Strona utworzona: 2007-08-07

Aktualizacja: 2017-10-30